5 כללי זהב לניהול יומן אישי

יומן הוא כלי רב עוצמה לתקשורת תוך אישית. הוא זמין לכל אחד ואחת. למה זה יגרום? למה זה נחוץ? כתיבה חופשית מאפשרת לנו להביע את עצמנו, לשלוף מחשבות לא מודעות, להתבונן בהן, לבחון אותן ולשפר את התקשורת התוך אישית המודעות העצמית והתקשורת הבין אישית.

אז בקיצור, איך מנהלים יומן?


1. לכתוב כל יום. או שלא.
אפשר לכתוב ביומן כל יום, ואפשר לכתוב מתי שמתחשק לך. לפעמים יש אנרגיה לכתוב כל יום ולפעמים יש רגשות חזקים שאין לאן לשחרר… היומן הוא בדיוק המקום.

2. לכתוב מה שמתחשק.
תרשי לעצמך לכתוב על כל דבר שמתחשק ועולה לך – גם את המחשבות ה"אפלות" ביותר. היומן שלך בלבד. תהיי אוטנטית וכנה. נצלי את זמן השיח שלך עם עצמך כדי להיפתח ולהוציא כל מה שיש בראשך החוצה.

3. פשוט להתחיל.
אפשר לספר על היום שעבר ומשם הכל יפתח.

4. אפשר לבחור נושא.

בחרי נושא שמעסיק אותך, אדם כלשהו, רגש או אירוע שקרה. אפשר לכתוב על משהו שאת רוצה, משהו שמפחיד אותך, משהו שאת מצפה לו, משהו שמרגש אותך, משהו שאת לא מבינה בו וכמובן כל נושא אחר.

5. לשאול שאלות.
במקום נקודה שימי סימן שאלה. כשמטילים ספק אפשר לחוות דרך הסתכלות שונה להרחיב את התודעה ולהבין איך לפעול בצורה מקדמת יותר. בכל מקרה, יש להציג לפחות 2 שאלות.

לסיכום:
ניהול יומן יכול להיות כלי טיפולי עצמי בעל ערך רב. מי שתתחיל לכתוב תגלה שהחברה שלה עם עצמה היא הכי טובה שיש 🙂 זכרי שהיומן הוא רק שלך, עשי בו כרצונך. איך מתחילים? קונים יומן מחר בבוקר.

דילוג לתוכן